Karaoke zyskuje coraz większą popularność jako stały element wszelkich imprez organizowanych w barach i klubach. Jednak nie musimy robić drogiej rezerwacji i wynajmować sprzętu. W dzisiejszych czasach można bez problemu skompletować zestaw do karaoke we własnym domu. Wystarczy dobrać odpowiedni sprzęt, a dobra zabawa jest gwarantowana.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • z czego powinien składać się zestaw do karaoke?
  • jaki kupić telewizor, głośniki i mikrofony do karaoke?
  • czy warto kupić zestaw karaoke power audio?
  • gdzie kupić zestaw karaoke?

Co powinien zawierać zestaw do karaoke?

Aby zorganizować imprezę karaoke, przede wszystkim potrzebujemy sprzętu do odtwarzania dźwięku. Dobry zestaw powinien być dopasowany do każdego rodzaju odtwarzanej muzyki. Kolejnym istotnym elementem są oczywiście mikrofony. Aby zapewnić pełen komfort zabawy, powinny to być mikrofony bezprzewodowe. Ostatnią częścią, zapewniającą efekty wizualne jest telewizor. Nie musi on być najwyższej jakości, w zupełności wystarczą tanie telewizory, ale najlepszy efekt daje duży ekran. Ostatnim elementem jest urządzenie, z którego będziemy zarządzać całą zabawą. Może to być komputer, ale przy odpowiednim oprogramowaniu wystarczy telefon z androidem lub iphone.

Jak wybrać głośniki i mikrofony karaoke?

Kompletując zestawy karaoke domowego użytku, zaczynamy od głośników. Powinny one oferować wysoką jakość dźwięku i odpowiednią moc. Nie ma co przesadzać z potężnym głośnikiem, gdy ograniczają nas metraż i kubatura naszego mieszkania. Lepiej, aby nasz głośnik oferował jak najlepszy dźwięk, pozwalając bawiącym jak najbardziej wczuć się w klimat śpiewanej piosenki. Do wyboru mamy różne systemy dźwiękowe, od zwykłych głośników stereo, po zestawy dźwięku przestrzennego. Jednak, biorąc pod uwagę przeznaczenie, warto zastanowić się nad wyborem soundbaru. Jest on niewielki, oferuje wysoką jakość dźwięku, a do tego jest przeznaczony do integracji z telewizorem, które będzie kolejnym elementem naszego zestawu.

Nie musimy wybierać topowych marek, jeżeli ogranicza nas budżet, ale zdecydowanie warto zerknąć na ranking soundbarów, aby wybrać dla nas coś optymalnego.

Drugim akcesorium związanym z dźwiękiem w zestawie karaoke jest oczywiście coś, co zapewni odpowiednią słyszalność uczestników zabawy. Mikrofon powinien być dobrej jakości, ponieważ bez tego rozrywka nie będzie w pełni udana. Najlepsze będą mikrofony bezprzewodowe, łączące się z komputerem lub telefonem przez bluetooth. Powinien to być mikrofon dynamiczny, aby szybko reagował na zmianę głośności dźwięków otoczenia i nie powodował dyskomfortu wśród słuchających. Oczywiście do domowego użytku nie potrzebujemy mikrofonu z najwyższej półki, ale i w tym wypadku warto zerknąć na ranking mikrofonów, aby wybrać idealny sprzęt dla nas. Dla jak najlepszej zabawy warto zakupić więcej mikrofonów – karaoke w duecie lub większej grupie zapewnia niezapomniane przeżycia.

Jaki telewizor do karaoke?

Z doborem telewizora do karaoke sprawa jest dosyć prosta. Jest on tylko dodatkiem, dlatego wszystko zależy od naszego budżetu i oczekiwań. Jeżeli sprzęt będzie nam służył na co dzień, jako element kina domowego, warto zainwestować w sprzęt najwyższej półki. Jeżeli nie, wystarczy sprawdzić jaki telewizor 75 cali będzie odpowiedni dla naszych możliwości finansowych (większy nie ma sensu, chyba że mamy ogromny pokój, w którym będziemy go wykorzystywać). Marka nie ma większego znaczenia, podobnie jak jakość dźwięku oferowana przez sam telewizor. Ważne natomiast, aby współpracował z wybranymi przez nas głośnikami i soundbarem.

A może gotowy zestaw Power Audio?

Jeżeli nie mamy odpowiedniej wiedzy i czasu, aby samodzielnie skomponować swój zestaw karaoke, warto zastanowić się nad gotowymi rozwiązaniami. Stworzone do tego są urządzenia Power Audio.

Power Audio to nowy rodzaj sprzętu do odtwarzania muzyki. Zestawy Power Audio są idealne do karaoke. Źródłem dźwięku mogą w nich być płyty CD/DVD, jak i inne źródła – telefon komórkowy z Bluetooth, USB lub minijack. Można też skorzystać z łatwej konfiguracji przy pomocy NFC (Near Field Communication). Niektóre głośniki Power Audio mają system do miksowania muzyki. Posiadają również dodatkowe podświetlenie LED, uatrakcyjniające każdą imprezę. Głośniki Power Audio mogą mieć wbudowaną baterię, dzięki którym możemy z nich korzystać w miejscach, gdzie nie ma prądu, na przykład w plenerze.

Jeżeli planujemy nasze karaoke organizować w różnych miejscach, nasz sprzęt Power Audio powinien być lekki, oraz mieć kółka i rączkę, co ułatwi ich transport.

Gdzie kupić zestaw karaoke?

Jeśli chcemy obejrzeć nasz przyszły zestaw karaoke przed zakupem, warto odwiedzić sklep stacjonarny. Tam tez możemy dokonać zakupu satysfakcjonujących nas sprzętów. Jednak, w sytuacji gdy nie mamy na to czasu, warto zdecydować się na zakupy w sklepie internetowym. Znajdziemy tam dużo przydatnych informacji, które pomogą nam w najlepszym dla nas wyborze. Poza sama ofertą sklepów możemy sprawdzić oceny innych użytkowników, plusy i minusy każdego interesującego nas sprzętu. Przeczytamy również recenzje ekspertów, rankingi poszczególnych kategorii produktów. Pomocne również mogą okazać się artykuły poradnikowe, opisujące na co należy zwracać uwagę przy zakupie danego akcesorium.

Dzięki tym poradom z pewnością dobierzemy idealny sprzęt karaoke dla naszych potrzeb i możliwości.