Czy myszki gamingowe wpływają na lepszą grę?

Popularność gier oraz rosnąca liczba graczy spowodowała, że wiele rzeczy zostało specjalnie dedykowanych właśnie dla nich. Biurka gamingowe, krzesła gamingowe, monitory gamingowe, laptopy gamingowe, klawiatury gamingowe, czy myszki gamingowe. Jeśli chodzi o te ostatnie czy dają one jakąś przewagę graczowi, czy to jedynie chwytliwa nazwa, aby przyciągnąć kupujących.

Czym wyróżniają się myszki gamingowe?

Myszki gamingowe są szybsze i czulsze, a te z wyższej półki mają więcej ustawień tak, aby gracz jak najlepiej dostosował myszkę do swojego komfortu grania. Myszka dla graczy daje przewagę, ale to jedynie sprzęt, czyli mniej ważny element gry, najważniejszy jest gracz i jego umiejętności.

Zamierzasz sprawić dziecku sprzęt komputerowy do grania? Sprawdź na blogu www.lajf.pl jak uchronić go przed negatywnymi skutkami zbyt długiego spędzania czasu przy grach wideo.

Taka myszka wpływa na komfort gry, ale dzięki niej nikt nagle nie stanie się  „rzeźnikiem” w danej grze. Jak okupował ostatnie miejsce, to zapewne dalej będzie to robił wyprzedzi ewentualnie graczy z równie słabymi umiejętnościami. Jeśli graczy różni kilka poziomów umiejętności, to żadna myszka nie pomoże. Taki gracz nawet z kulkową myszką pokona każdego słabego gracza z najlepszym sprzętem. Natomiast pomaga jeśli poziom graczy jest zbliżony. Te minimalne szybsze reakcje, większa czułość i szybkość myszki mogą dać przewagę i wpływać na lepszą grę oraz końcowy wynik. W pojedynkach graczy o praktycznie identycznym poziomie umiejętności sprzęt odrywa swoją rolę, natomiast jeśli ktoś jest słaby, to jak wspomniałem nie pomoże mu nawet najlepszy sprzęt na rynku.

Czy myszki dla graczy rzeczywiście są tak dobre?

Podsumowując myszki dla graczy to nie tylko chwyt marketingowy i mogą wpływać na lepszą grę oraz większy komfort gry. Jednak jeżeli ktoś myśli, że zajmuje dół tabeli, bo ma słaby sprzęt to się myli. Nawet najtańsza myszka jeśli nie jest uszkodzona nie jest przyczyną słabej gry. Oczywiście jak wspomniałem sprzęt może trochę pomóc i dzięki niemu można wyprzedzić kilku graczy o podobnym poziomie, ale na pewno nie spowoduje to, że nagle z dnia na dzień ktoś z słabego bądź przeciętnego gracza, będzie ciągle na szczycie wyników. Sprzęt to tylko dodatek dla gracza, ale to nie on gra, więc sam wyników nie zrobi.