Smartfony stały się obecnie dla niektórych osób przenośną konsolą do gier. Nie ma w tym nic dziwnego, coraz mocniejsze, wydajniejsze z lepszymi ekranami i możliwością grania w każdym miejscu doskonale się do tego nadają. Jednak smartfony nie są doskonałe i nie nadają się do każdego gatunku gry.

Smartfonowe pady

Gry FPS, gry wyścigowe, bijatyki, gry sportowe we wszystkie te gry nie do końca gra się komfortowo smarując palcem po ekranie, a już szczególnie po dłuższej grze palce zaczynają się pocić i ślizgać. Z tego powodu gracze lubiący wygodę, komfort i niezakłóconą rozrywkę postanowili rozwiązać ten problem kupując gamepad do smartfona.

Rozwiązanie banalne, ale też idealne. Gamepad dobrze leży w dłoni, nie ślizga się i w wielu grach daje przewagę, co jest istotne w rywalizacji wieloosobowej. Przykładem mogą być bardzo popularne gry FPS. Na stronie www.zpowiatu.pl możemy przeczytać, że takie gry są najpopularniejsze wśród młodych graczy. Gracz posiadający gamepada ma dużą przewagę nad kimś kto gra na ekranie telefonu, gamepad umożliwia szybsze i płynniejsze ruchy, dzięki jego zastosowaniu, to inni będą w ogonie tabeli wyników.

Gadżet w postaci pada do smartfona

Gamepady posiadają też wygodny chwytak na telefon, dzięki czemu można grać w każdej pozycji – stojąc, siedząc, czy leżąc, bez żadnego ryzyka, że telefon wypadnie z ręki. W dodatku jest on regulowany, co powoduje, że będzie pasował do każdego telefonu.

Na końcu warto też powiedzieć o cenie. Wysokiej jakości gamepady ułatwiające grę i dające przewagę nad innymi graczami, wcale nie muszą być drogie. Ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Najlepiej samemu sprawdzić oferty, porównać wygląd, funkcjonalność oraz ceny i wybrać swój najlepszy gamepad do smartfona.