Jak łatwo rozpoznać fałszywe konto na facebooku czy innym portalu?

Oto szybki i bardzo łatwy sposób dzięki któremu możemy często określić czy konto na danym portalu społecznościowym i nie tylko jest fałszywe czy nie. Uprzedzam, że metoda ta wykorzystuje zdjęcie profilowe osoby którą chcemy sprawdzić, więc jeśli ona takowego nie posiada to nic z tego.

Zaczynajmy – pierwszym krokiem jest pobranie zdjęcia profilowego z konta, które podejrzewamy o fałszerstwo na swój dysk. Robimy to poprzez kliknięcie na nie prawym przyciskiem myszy, a następnie wybieramy opcję 'zapisz obrazek jako..’ po czym zapisujemy sobie zdjęcie, np. na pulpicie.

Kolejny krok to wizyta na znanej stronie google, na której wybieramy zakładkę 'grafika’. Po prawej stronie paska, na którym wpisujemy wyszukiwaną frazę mamy ikonę aparatu, w którą klikamy. Następnie wybieramy 'prześlij obraz’ i wybieramy obraz z naszego dysku.

I w tej chwili google przeszuka nam całą swoją bazę według naszego zdjęcia i możemy zobaczyć czy zostało ono pobrane z internetu. Jeśli google coś znajdzie to znaczy, że mamy do czynienia z oszustem.

1 thought on “Jak łatwo rozpoznać fałszywe konto na facebooku czy innym portalu?

  1. Fałszywych kont jest mnóstwo, prawdziwy wysyp tego. Do tego można dorzucić opłacanych trolli, których zadaniem jest wojna informacyjna w Internecie.

Comments are closed.