Jak efektownie podświetlić swój telewizor?

Chyba każdy miał kiedyś do czynienia bądź widział na własne oczy telewizory z systemem Ambilight. Na czym ten system polega? Otóż jest to dynamiczne podświetlenie telewizora, umieszczone na jego tylnej ramce. Wraz ze zmieniającym się obrazem na ekranie, ledowa taśma podświetlenia dopasowuje się do tych kolorów rzucając poświatę na ścianę za telewizorem. Taki ciekawy bajer. Rozwiązanie to zapoczątkował producent elektroniki, marka Philips.

Co więc zrobić aby mieć efektowne podświetlenie nie posiadając telewizora tej marki? W aukcjach internetowych możemy znaleźć specjalne taśmy LED, które w łatwy sposób możemy przykleić z tyłu telewizora. Są one zasilane poprzez gniazdo USB telewizora. Podświetlenie uruchamia się automatycznie po włączeniu telewizora a gaśnie kilkanaście sekund po jego wyłączeniu.

Zastosowanie taśm LED, to bardzo ciekawe i efektowne rozwiązanie. Pozwala optycznie zwiększyć obraz oraz przede wszystkim wpływa pozytywnie na wzrok, gdyż w przypadku mroku w salonie, rozświetla go tworząc niesamowity klimat.

1 thought on “Jak efektownie podświetlić swój telewizor?

  1. Chociaż diody prezentują się efektywnie, mnie osobiście rozpraszają mrugające światełka wokół telewizora i preferuje klasyczne przyciemnione światło na seanse filmowe.

Comments are closed.