Czołówka, czyli lepsza wersja latarki kieszonkowej

Latarki mogą być różne. Niektóre odznaczają się niezwykłą jasnością, inne mają niemal niezniszczalną obudowę, która zniesie praktycznie wszystko. Istnieje jednak pewien typ latarek, który ma przede wszystkim jedno zadanie – być praktycznym. Takie są właśnie czołówki LED.

Małe, lekkie i mocowane na czole za pomocą elastycznego paska lub zestawu pasków. Ich podstawową zaletą jest to, że do ich używania nie potrzebujemy wcale rąk. Możemy wykonywać dowolną czynność podczas gdy jasne światło pochodzące od diody LED naszej czołówki oświetla otoczenie. Nic nie przeszkadza nam w pracy. Czołówki są szeroko stosowane w turystyce.

Ich energooszczędność i długi czas pracy sprawiają, że doskonale sprawdzają się podczas górskich wędrówek i nie tylko. Z czołówką na czole zmierzch nam nie straszny i możemy przemierzać szlak nawet po ciemku, podczas gdy nasze ręce pozostają wolne.

Jest to szczególnie istotne dla osób przyzwyczajonych do wędrowanie z kijkami trekkingowymi. Takie osoby z pewnością docenią wygodę czołówek LED.