Zakupy w e-drogeriach – czy warto kierować się opiniami innych klientów?

Wszyscy lubią kupować sprawdzone produktu. No bo po co ryzykować wydaniem pieniędzy na coś mało wartościowego, skoro w prosty sposób można się dowiedzieć, co o takim towarze sądzą osoby, które już go mają i już z niego korzystają.

Brak zakupów „w ciemno”

Nawet drogerie internetowe nie zmuszają nikogo do robienia zakupów „w ciemno”. To normalne, że nikt nie będzie mieć stu procentowej pewności co do szczerości opinii pojawiających się na forach i różnych stronach internetowych, ale mimo tego warto je przejrzeć i przynajmniej częściowo wesprzeć się nimi na zakupach. Ryzyko natknięcia się na nieszczerą i nieprawdziwą opinię zawsze jednak istnieje.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystko to, co ludzie wypisują w Internecie, jest zgodne z ich myślami. Uważać trzeba w szczególności na recenzje wystawiane przez popularne blogerki czy osoby publikujące filmy na znanym serwisie YT. Znane marki, a czasem nawet właściciele sklepów internetowych, chętnie płacą takim wirtualnym gwiazdom za promowanie wybranych usług. Są to tzw. kampanie sponsorowane.

Warto jednak pamiętać, że wiele stacjonarnych drogerii oferuje także możliwość zakupów online. Tak działa przykładowo drogeria z Koszalina, która reklamuje się na www.koszalinonline.pl.

Bezpieczeństwo podczas robienia zakupów w internecie

W Polsce istnieje zapis, który zobowiązuje internetowych twórców do umieszczania informacji na temat tego, czy post lub film był sponsorowany. Nie każdy jednak wywiązuje się z tego zobowiązania. Jeżeli więc nagle wszystkie blogerki zaczynają opowiadać w samych superlatywach o jakimś nowym sklepie internetowym z kosmetykami, najprawdopodobniej robią to tylko dlatego, iż otrzymały za reklamę niemałe pieniądze. Drogeria internetowa może być też jednak oceniana także przez tych „zwykłych” klientów, a akurat im często warto zaufać. Raczej nie mają oni żadnego celu w tym, by kogoś oczerniać czy przesadnie chwalić. Opinie pojawiające się na forach internetowych bądź w grupach występujących na portalach społecznościowych w większości przypadków są więc wiarygodne. Na nie akurat warto zwracać uwagę. Pozwolą one ocenić, która drogeria internetowa w Polsce rzeczywiście jest najlepsza.